امروز: اردیبهشت 27, 1401 2:24 ب.ظ
پنل ارسال اس ام اس - سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام آگاه
سامانه پیام آگاه

گزارش‌دهی ایمنی هوانوردی (FAA)،

تست های تیم قرمز منجر به شکست 95 درصدی شد. علاوه بر این، ماموران موفق به رهگیری اقلام  بلیط هواپیما خطرناک فردی در چمدان ها نشدند، از جمله یک بمب جعلی در فرودگاه لیبرتی نیوآرک.

سایر عملیات های مخفی نیز نشان داده است که مناطق امن فرودگاه توسط یک تیم قرمز نقض شده است. نتایج این عملیات طبقه بندی شده است، اما جان راث، بازرس کل DHS، در سخنرانی در مقابل یک کمیته مجلس نشان داد که آنها ناامید کننده هستند.
2. خطرات ایمنی پرواز

طبق داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط سیستم گزارش‌دهی ایمنی هوانوردی (FAA)، صنعت هوانوردی تجاری به طور منظم حوادث غیرکشنده را تجربه می‌کند.

این حوادث گزارش شده شامل انحراف بحرانی ارتفاع، مسائل مربوط به مدیریت سوخت، دود و آتش سوزی در کابین، برخورد آب و هوا در حین پرواز، مشکلات مکانیکی به دلیل تعمیر و نگهداری غیرقابل اطمینان، خستگی خدمه، آمادگی پزشکی خلبانان، برخورد نزدیک هوا با هواپیمای دیگر و نزدیکی است. بلیط هواپیما مشهد شیراز  برخورد هوا با هواپیماهای بدون سرنشین یا هواپیماهای بدون سرنشین. علیرغم این واقعیت که تمام این حوادث گزارش شده به ASRS با هیچ گونه تلفات مستقیم جانی همراه نبود، بسیاری از آنها خطر جدی برای امنیت مسافران ایجاد می کنند.

به عنوان مثال، آمار FAA نشان می دهد که در سال 2015 بیش از 700 برخورد نزدیک هوا بین هواپیماها و هواپیماهای بدون سرنشین رخ داده است.

در همان سال، FAA 28 برخورد بحرانی نزدیک هوا بین هواپیماها در ایالات متحده را گزارش کرده است.

همچنین در سال گذشته، حدود 1546 پرسنل مسئول ایمنی خطوط هوایی، از جمله 38 خلبان، برای یک یا چند مورد از پنج داروی غیرقانونی مثبت شدند.

در حوادث غیرکشنده، تلاطم عامل اصلی صدمات به مسافران خطوط هوایی و خدمه پرواز است که بین سال‌های 2002 تا 2013 باعث حداقل 430 جراحات شده است.

آنچه در اینجا مهم است این است که آنچه باعث حوادث غیرکشنده می شود می تواند باعث تصادفات مرگبار نیز شود. به همین دلیل است که به نظر من، هنگام ارزیابی خطرات ایمنی و امنیتی در هوانوردی باید به بروز سوانح غیرکشنده نیز توجه کنیم.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 نظرات

بدون نظر